Souhrnné informace » Assassin's Creed

Assassin's Creed mnozí definují jako mix Prince of Persia / Hitmana (případně Thiefa). Hra se z 95% odehrává v době Třetí křížové výpravy vedené Richardem Lví srdce, v roce 1191. Zbylých 5% dějě se odehrává v dnešní době, v laboratořích společnosti Abstergo. Vědci zde totiž vynalezli zařízení zvané Animus, které podle DNA umožňuje číst a prožít vzpomínky vašich dávných předků.

 

Nositelem jednoho, velmi vzácného DNA, jste v Assassin's Creed pravě vy – Desmond Miles. Jedním z vašich předků byl totiž asasín Altair Ibn-La'Ahad, který přišel během svého života do kontaktu s jistým mimozemským artefaktem, o který vědci z Absterga velmi usilovně touží.

Příběh

Příběh hry začíná Altairovým zpackaným úkolem, kvůli kterému je v řádu Asasínů degradován na běžného asasína. Aby svou reputaci a hodnost získal zpět, musí na rozkaz svého mistra provést sérii vražd.

 

Vraždy probíhají ve 3 krocích:

 

1) Po příjezdu do města se v ústředí zabijáků seznámíte se svým cílem. Dále pak musíte sami provést řadů odposlouchávání, výslechů, setkání s informátory, a shromažďování důležitých informací, které vás dovedou přímo k cíli.
2) Následuje samotná likvidace oběti.
3) Nyní vás čaká zběsilý útěk před pronásledovateli všemi možnými cestami, zpět do pevnosti, kde vás váš mistr odmění lepšími zbraněmi.

 

Právě poslední etapa má důležitou roli, jelikož tady se nebudete schovávat ve stínech alá Sam Fisher ze série Splinter Cell, nýbrž musíte splynout s anonymním davem. To nebude nic snadného, protože různorodě ztvárnění obyvatelé města jsou ostražití a realisticky reagují na vaše chování nebo činy. Když jim budete něčím podezřelí, strčíte do nich zezadu, nebo nenadále seskočíte na ulici ze střechy, rozestoupí se kolem vás, čímž alarmují stráže.

 

Dějištěm Assassin's Creed jsou hned tři středověké bašty – Jeruzalém, Akka a Damašek, včetně obklopující krajiny severního i jižního království – plus pevnost vrahů coby jejich základna, která se nazývá Masyaf. Otevřený herní svět někteří odvážně přirovnávají ke hrám ze série Grand Theft Auto. Hrdina smí vylézt na jakékoli stavení. Po vzoru Prince of Persia nemůže chybět ani skákání po zdech a provádění šílených akrobatických kousků.

 Detaily

Kromě hlavních misí, tedy vražd, můžete ve hře také šplhat na rozhledny, čímž synchronizujete své okolí a zmapujete oblast, ve které se právě nacházíte. Po světě také můžete také sbírat praporky (několik stovek), stopovat a zabíjet vybrané templáře (60) a osvobozovat strážemi šikanované obyvatele. Jednou z asasínských předností je i umění splynout s davem a uniknout tak nepřátelům. K tomu musíte utéct vojákům z dohledu a najít úkryt (seno, zahrada na domě) nebo splynout s učenci nebo si sednout mezi obyvatele na lavičku. Vaše zdraví v Assassin's Creed se měří úrovní synchronizace – když jste zraněni, synchronizace poklesne a dojte tedy k odchylce od vzpomínky. Když vás zabijí, dojde ke ztrátě vzpomínky a budete pokračovat od posledního stabilního kontrolního bodu. K přepravě mezi městy si můžete také osedlat vlastního koně. V rámci boje můžete kromě různých komb taká házet vrhací nože.

 

Anketa

Sponzoři

Zahrajte si také nový díl Far Cry 4.

Reklama