Assassin's Creed Syndicate

 

Otěže do rukou, čeká nás jízda!

Otěže? Zapomeňte na pár toulajících se klisen, které si pamatujete ze starších dílů série. Vítejte ve světě kočárů a dostavníků. Vítejte v době jednoho z největších rozkvětu vědy a techniky v dějinách lidstva. Vítejte v Londýně! Další atmosférou dýchající metropoli opět v lákavém měřítku 1:1. Ubisoft se navíc zavazuje, že Assassin's Creed Syndicate nebudou doprovázet žádné chyby svého předchůdce a dokonce nabídne celou řadu novinek, počínaje přepínáním mezi dvěma hlavními postavami, konče volným řízením kočárů a dostavníků. Račte nasednout, poněvadž naše nové asasínské dobrodružství právě vyjíždí!


syndicate-kocary


Asasínská dvojčata? Proč ne!

Píše se rok 1868 a Jacob Froy spolu se svou sestřičkou Evie právě přijíždějí do Londýna. Město uprostřed průmyslové revoluce zažívá překvapivě nelehké časy. Na pohled jde sice o centrum vědy a techniky, zářící těmi nejrevolučnějšími vynálezy, avšak pod tímto kabátkem se ukrývá silná chudoba utlačované dělnické vrstvy, čehož jsou ostatně svědky i náš Jacob s Evie. Asasínská dvojčata však rozhodně nenechají věci jen tak plynout a vydají se do tvrdého boje za spravedlnost.

 

 

Assassin's Creed Syndicate si tedy s Jacobem zřídíme vlastní gang těch největších tvrďáků a ponoříme se do nelítostné války Londýnských syndikátů. Jako vždy nás čeká spousta akce a intrik, tentokrát doprovázených dosud nepoznaným zážitkem z ovládání 2 postav. Ten do tohoto dílu nepochybně vnese takovou tu vzrušující atmosféru, obzvlášť, když se od sebe dvojčata svým vystupováním natolik liší. Z Jacoba, jak můžete vidět na obrázku níže, už na první pohled čiší neskutečné charisma, vytrvalost, nebojácnost a zručnost, ale do jisté míry i ukvapenost, možná dokonce paličatost. Můžeme ho zkrátka popsat jako šikovného tvrdého gangstera na správné straně. Evie se zase vykresluje jako taková tichá myška, která si dokáže kdykoli a kamkoli najít svou nepozorovanou cestu a na místě sama přechytračí jakéhokoli nepřítele. Oba jsou prostě jiní a občas se na něčem neshodnou, ale i tak mezi nimi panuje taková ta pravá sourozenecká láska. Co se týče přepínání mezi nimi, tak by to mělo jít kdykoli během hry, vyjma hlavních misí. V nich bude předem určeno za koho budete hrát a vychází to na 75% misí za Jacoba a 25% za Evie.

 

syndicate-nadrazi

 

Napříč průmyslovou metropolí

Každý fanoušek série jistě zaznamenal, že se Syndicate odehrává v nezvykle „moderní“ době. Devatenácté století jsme v sérii ještě nezažili. Svět kolem bude o další krok vyvinutější, čemuž budou odpovídat i některé úkoly. Během hry budeme například zachraňovat pracující děti, přepadat vlaky a svezeme se také na parníku.

 

syndicate-preskok

 

Jak již zaznělo v úvodu, tvůrci Londýn opět vymodelovali ve skutečné velikosti. Podle dostupných informací má být prý ještě o 1/3 větší než Paříž v Unity. Šplhat bychom tentokrát měli po skvostech jako jsou Big Ben, katedrála Svatého Pavla, Buckinghamský palác, nádraží Waterloo a mnoho dalších. Narozdíl od Paříže můžeme očekávat poněkud vyšší budovy a širší cesty, všechno opět do puntíku vypracované podle skutečného vzhledu.

 

 

To správné nářadíčko

Výbava obou našich asasínů bude i letos vcelku rozmanitá. Gangster Jacob by měl do boje s nepřátelskými gangy vykročit s praktickým mečem ukrytým v jeho vycházkové holi. Na rukou pak bude mít připevněnou skrytou čepel se sadou šipek a vystřelovací hák, s kterým může snadno a rychle vylézt na střechu jakéhokoliv domu. Pod kabátem by měl ukrývat boxera, dýku Kukri, vrhací nože a šestiranný revolver. Vrhací nože by navíc měli být použitelné i k odříznutí lana, které ve vzduchu drží sudy. Při správném načasování je tak můžete shodit na nepřátele pod ním. Co se týče Evie, tak ta by měla mít méně vybavení. Zřejmě jen skrytou čepel s šipkami, vrhací nože a vlastní vycházkovou hůl ve stylu trojzubce. Obě postavy však budou mít svůj vlastní strom dovedností, které je budete moct naučit.

 

syndicate-pred-setmenim

 

Zmínit musíme také absenci multiplayeru a kooperace, odůvodněnou primárním zaměřením na obsah a kvalitu kampaně. Díky tomu prý vývojáři stihli pracovat například na možnosti unášení kočárů za jízdy, šplhání s vystřelovacím lanem, propracovanější stealth akci a nové sadě kreativních takedownů.

Assassin's Creed Syndicate vychází 23. října 2015 na PS4 a Xbox One. PC verze nejspíš o pár týdnů později. V každém případě není na co čekat, předobjednat můžete už dnes!

 

Anketa

Sponzoři

Zahrajte si také nový díl Far Cry 4.

Reklama